Vergi indiriminde son fırsat

Anasayfa / Vergi indiriminde son fırsat
  Aralık 29, 2017     Arif Günay  Hem dayanışmayı sağlamak hem de ekonomik zorluk içerisinde olan kesimlere yardım için yapılan bağışlardan şirketler ve gelir vergisi beyannamesi veren kişilerin vergi indirimi olarak yararlanmasında son viraja girildi.

Buna göre limited veya anonim şirketlerin kurumlar vergisi mükellefi olarak yapacağı bağışların beyannamede indirim olarak dikkate alınma imkanı bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, kira geliri olan, tüccar, serbest meslek erbabı gibi şartlar nedeniyle beyanname vermek durumunda olan gelir vergisi mükelleflerinin de beyan edeceği kazançlarını indirim konusu yapmasının mümkün olduğuna vurgu yaptılar.

GELİRİN YÜZDE 5 İLE 10’U ARASINDA İNDİRİM OLABİLİYOR

Belirli bir hadle sınırlı olarak indirilebilecek bağışların olduğunu dile getiren Eski Başhesap Uzmanı Nazmi Karyağdı, “Gelir vergisi mükelleflerinde; kamu yararına çalışan derneklere, Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıflara, genel ve özel bütçeli kamu idarelerine, il özel idarelerine, belediyelere, köylere, yapılan ve yıllık toplamı, beyan edilen gelirin yüzde 5’ini bağış yapabilir. Kalkınmada öncelikli yörelerde ise yüzde 10’unu geçmeyen karşılıksız yapılan bağışlar indirim konusu yapılabiliyor” dedi.

Arif Günay
  İLETİŞİM
  AHSİS Yazılım Danışmanlığı

Tel.: + (90) 5435716353
Mail : info@e-lonca.com
İş saatleri : 9:30 - 17:30

Adrese Teslim Dİyet Yemek sistemi E-Lonca Alt yapısında barınmaktadır.
  HAKKIMIZDA

E-Lonca bölgesel saygın işletmelerin tanıtımı için yapılmış bir sistemdir.

Site Haritası
Site Haritası
  Giriş

E-Lonca Firmalar Birliği Sistemine Hoşgeldiniz. Sistemde yer almanız için üye olup e-lonca ekibinin sizinle iletişime geçmesini sağlayın.

E-Lonca Hiç bir içerik ve Görselden Sorumlu değildir. Yayınlanan ticari markalar ve ilanlar sahiplerine aittir