Yerli devler geliyor

Anasayfa / Yerli devler geliyor
  Aralık 19, 2017     Arif Günay  TBMM Genel Kurulu’nda 2018 bütçesi üzerine konuşan Zeybekci, 2017’de bugün itibarıyla verilen teşvik belgelerinin adet bazında yüzde 51, istihdam bazında yüzde 61, rakam bazında yüzde 80 geçen yıla göre artış yaşandığını ifade etti.

‘İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ’

Türkiye’nin global ekonomide kendi yaratacağı firmalarla önümüzdeki döneme damga vuracağına dikkati çeken Zeybekci, “Türkiye, her şeye rağmen son çeyrekte dünyada büyümede bir numara olmuş ve toplamda baktığımız zaman da 7.4’lük büyümesiyle de yine de dünyada bir numara olmuş G20’de, OECD üyesi ülkelerde. Her yıl 1.1 milyon vatandaşına istihdam sağlamak zorunda olan Türkiye, yüzde 6’nın altında büyümeyi sağlarsa zarardadır, ziyandadır” diye konuştu.

‘2018’DE BÜYÜME SÜRECEK’

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet ve daha ilerisine geçmek için yarış içinde olduklarını söyleyen Ekonomi Bakanı Zeybekci, “Bu yarışta tabii ki bize çelme takmak isteyenler olacaktır. 236 milyar dolarlık milli gelirin olduğu bir dönemde, toplam vergi gelirlerinin yüzde 87’sini faiz olarak alanlar, bugün 870 milyar dolara gelmiş olan Türkiye’nin vergi gelirlerinin yüzde 87’sini tekrar almak isteyeceklerdir. Bugün yüzde 10, hedefimiz bu yüzde 10’u da vergi gelirlerinden sıfıra indirmek, hedef bu” ifadesini kullandı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ayrıca, “2018’de Türkiye yine büyümeye devam edecek. 2018’de Türkiye, 170 milyar dolarlık ihracat hedefini de geçecek” diye konuştu.

Arif Günay
  İLETİŞİM
  AHSİS Yazılım Danışmanlığı

Tel.: + (90) 5435716353
Mail : info@e-lonca.com
İş saatleri : 9:30 - 17:30

Adrese Teslim Dİyet Yemek sistemi E-Lonca Alt yapısında barınmaktadır.
  HAKKIMIZDA

E-Lonca bölgesel saygın işletmelerin tanıtımı için yapılmış bir sistemdir.

Site Haritası
Site Haritası
  Giriş

E-Lonca Firmalar Birliği Sistemine Hoşgeldiniz. Sistemde yer almanız için üye olup e-lonca ekibinin sizinle iletişime geçmesini sağlayın.

E-Lonca Hiç bir içerik ve Görselden Sorumlu değildir. Yayınlanan ticari markalar ve ilanlar sahiplerine aittir