Paranın seyri değişecek

Anasayfa / Paranın seyri değişecek
  Aralık 20, 2017     Arif Günay  

Pakistan ile Çin hükümetleri arasında ticaret anlaşması imzalandı. Anlaşmaya göre para birimi olarak Amerikan Doları yerine Çin Yuanı kullanılacak.
Dawn gazetesinde yayınlanan habere göre, Pakistan hükümeti ile Çin aralarındaki ticarette Çin Yuanı kullanmak için anlaşmaya vardı.

Pakistan İçişleri Bakanı Ahsan İkbal, Çin-Pakistan Ekonomik Koridoru (CPEC) için Uzun Vadeli Plan'ın (LTE) resmi lansmanı sonrasında basına verdiği demeçte , "İki ülke arasındaki ticaret için ABD doları yerine yuan kullanımını inceliyoruz" dedi.

Pakistan ile Çin arasındaki ikili ticaret, ülkeler serbest ticaret anlaşması imzalandıktan on yıl sonra 2015 yılından 2016 yılına kadar 13,8 milyar dolar değerinde oldu.

LTP; enerji, bilgi ağı altyapısı, kara ve demiryolu bağlantıları, ticaret ve sanayi parkları, turizm, tarım ve yoksulluğun hafifletilmesi konularındaki ülkeler arasında işbirliği içeriyor. Plan, üç aşamalı olarak uygulanacak ve ilk plan 2020'de bitiyor, ardından 2025'te başlayıp 2030'da tamamlanacak.

Plan çerçevesinde ülkeler, çok seviyeli işbirliğinin geliştirilmesi ve politika koordinasyonunun güçlendirilmesinin yanı sıra sınır ötesi kredi sistemi ve finansal hizmetlerin kurulması ve geliştirilmesi niyetindeler. Karaçi ve Pekin, döviz takas düzenlemelerini geliştirmeyi ve ikili bir ödeme ve ödeme sistemi oluşturmayı planlıyorlar.

Arif Günay
  İLETİŞİM
  AHSİS Yazılım Danışmanlığı

Tel.: + (90) 5435716353
Mail : info@e-lonca.com
İş saatleri : 9:30 - 17:30

Adrese Teslim Dİyet Yemek sistemi E-Lonca Alt yapısında barınmaktadır.
  HAKKIMIZDA

E-Lonca bölgesel saygın işletmelerin tanıtımı için yapılmış bir sistemdir.

Site Haritası
Site Haritası
  Giriş

E-Lonca Firmalar Birliği Sistemine Hoşgeldiniz. Sistemde yer almanız için üye olup e-lonca ekibinin sizinle iletişime geçmesini sağlayın.

E-Lonca Hiç bir içerik ve Görselden Sorumlu değildir. Yayınlanan ticari markalar ve ilanlar sahiplerine aittir